PentaGROM
„Nie wolno się bać, strach zabija duszę”

BOOT CAMP SOF Project
Czyli jak rozładować trudną sytuację, aby nie doszło do fizycznej przemocy

Przesuń swoje granice – szkolenie z wykorzystaniem technik SURVIVAL i SERE


PentaGROM

„Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
Jestem tylko ja.”
Litania Bene Gesserit przeciw strachowi„Diuna” Frank Herbert

Opis szkoleniaJeśli chcesz poznać swoje granice przekroczyć je aby stać się jeszcze lepszą wersją siebie to jesteś w dobrym miejscu bo jak mawiał Seneka ,,Dobrym nie jest się przez przypadek’’.Zabierzemy cię tam gdzie wszystko się zaczęło, czyli w okolice Bystre w Bieszczadach.

Czas:
Start szkolenia: sobota, godz. 9.00
Koniec szkolenia: niedziela około godz. 16.00
31 godzin które zmienią twoje życie

Przebieg szkolenia:
Jesteś na obozie treningowym Boot Camp. Przypadkowo stajesz się uczestnikiem niebezpiecznych wydarzeń. Zostajesz porwana/y w kraju w którym rozpoczął się konflikt zbrojny. Wraz z grupą turystów jesteś kartą przetargową w tym konflikcie. Porywacze chcą zwrócić uwagę świata na swoje problemy. Masz szczęście, że jesteś obywatelem Polski i jest taka siła, która się o ciebie upomni. Na teren konfliktu zostaje przerzucona grupa specjalna, której zadaniem jest odbicie, a następnie przeprowadzenie cię przez granicę państwa do punktu odzyskania. Ścigać was będą wyspecjalizowane grupy pościgowe poruszające się samochodami terenowymi, quadami oraz pieszo.

W momencie porwania jesteś zwykłym turystą, jednak z każdą minutą zyskujesz nowe umiejętności, poznajesz między innymi techniki skrytego poruszania się w terenie, tajniki nawigacji, mylenia grup pościgowych, zacierania śladów. Sytuacja w której się znajdujesz wymusza na tobie korzystanie z umiejętności przetrwania w trudnym terenie, medycyny pola walki, używania broni i sprzętu wysokościowego aby wykonać pięć głównych zadań. Ale przede wszystkim staniesz się członkiem sekcji, na której czele stanie doświadczony operator GROM, z którym ramię w ramię będziesz wykonywał wszystkie zadania. Dzięki temu poznasz tajemnice mentalne żołnierza sił specjalnych, techniki wpływające na twoją koncentrację, pewność siebie, spostrzegawczość, umiejętności przywódcze oraz pracy w zespole. A kiedy już dotrzesz do punktu odzyskania – wyziębiony, głodny, brudny, ale szczęśliwy twoim trofeum będzie pamiątkowy coin, który już na zawsze będzie twoim talizmanem.

Góry jak żadne inne miejsce na ziemi są w stanie obnażyć wszystkie twoje słabości, ale mają w sobie również tę magię która pozwoli ci je przezwyciężyć

Dla kogo?
PentaGROM jest dla osób, które chcą poznać siebie i pokonać swoje słabości oraz przeżyć niesamowitą przygodę w jednej sekcji z operatorem GROM.
Możesz wziąć udział w szkoleniu jeśli:
– ukończyłeś 18 lat
– twoja forma fizyczna pozwala ci na swobodne poruszanie się w terenie Nie wymagamy super sprawności fizycznej, ponieważ dla nas najważniejsza jest wola walki i motywacja do przełamywania swoich ograniczeń.Jeśli jesteś na coś uczulona/y powiedz nam o tym.

Co wziąć ze sobą?
plecak (45-65litrów), ponczo, karimata, śpiwór, pojemnik na wodę ( np. 2x 1,5l), skarpety, koszulka dł. rękaw(druga skóra), kalesony (druga skóra), koszulka/bluza polar, bluza soft-shell/wind stoper, spodnie trekkingowe, kurtka (ochrona wiatr/deszcz), opcjonalnie – spodnie (ochrona wiatr/deszcz), opcjonalnie – kurtka puchowa/polarowa, czapka cienka, czapka gruba, rękawice cienkie, rękawice grube, stuptuty.

Kiedy ?
15-16 kwietnia 2023

Cena
2750 złotych
Cena zawiera:
– wykwalifikowana kadra instruktorska
– suchy prowiant na czas wyprawy
– ubezpieczenie NNW

Link do zapisów

https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/events/d26226b4-4b08-4cd1-a770-12cfd54fc515/

Za dodatkową opłatą dla tych którzy potrzebują mamy niezbędny sprzęt. Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zadatek w wysokości 500 zł na numer konta SOF Project – 66 1020 1127 0000 1702 0280 5653,w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i PentaGROM 2023″ przykład ,,Jan Kowalski PentaGROM 2023″. Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną e- mailowe potwierdzenie udziału w szkoleniu.

W przypadku odwołania udziału w wydarzeniu do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia zadatek zostanie zwrócony w całości przelewem zwrotnym. W przypadku odwołania udziału w terminie krótszym niż 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zatrzymany.


BOOT CAMP SOF Project 2023

Wydarzenie SOF Project Krzysztof Puwalski
Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM Czerwony Bór
Czas trwania: 4 dni
Opis szkolenia:
Zmiana na zawsze – każdego dnia nowe wyzwanie, bo gdy potrafisz więcej czujesz się pewniej! Obóz szkoleniowy na który cię zapraszamy jest wymagający, ale to właśnie dzięki temu wzmocnisz się fizycznie i mentalnie. Wyzwolimy w tobie determinację i pewność siebie.
Nauczymy cię nowych umiejętności, terminologii, dyscypliny tak abyś poczuł/a się jak żołnierz i poznał/a smak koszarowego życia.
Instruktorzy będą wpływać na ciebie zarówno fizycznie jak i mentalnie – to zmieni Twoje dotychczasowe zwyczaje, wejdziesz na zupełnie inny poziom swoich możliwości. Podczas wielogodzinnych treningów nauczymy cię adaptować się do każdych warunków, tak abyś stał/a się efektywnym Wojownikiem.
Formuła szkolenia oparta jest o nasze doświadczenia wyniesione z najlepszych jednostek sił specjalnych na świecie oraz wieloletnie bojowe doświadczenie, a także metodyczne przygotowanie. Jest to unikatowa wiedza poparta między innymi badaniami naukowymi o neuroplastyczności mózgu podczas których naukowcy dowiedli, że im trudniejsze zadanie i im bardziej człowiek musi się postarać, aby je wykonać, tym większe następują zmiany w strukturze mózgu. Nie jest to proste ale my wiemy jak Cię przez to przeprowadzić.
4 dni
96 godzin pod okiem naszych instruktorów zmienią Cię na zawsze!
Start szkolenia: poniedziałek, godz. 9.00
Koniec szkolenia: piątek 9.00
Przebieg szkolenia:
Boot Camp to innymi słowy obóz rekrutów.
Trening jest tak skonstruowany aby wzmocnić Twoją wydolność i wytrzymałość psychofizyczną.
Ćwiczenia polegają nie tylko na pracy indywidualnej każdego uczestnika, ale także na pracy w parach oraz rywalizacji zespołów. Tu istotną rolę odgrywa trener, który motywuje całą grupę żeby osiągała wyznaczone cele.
Boot camp SOF Project to obóz szkoleniowy przygotowany według standardów sił specjalnych. Każdy uczestnik doświadczy jak wygląda trening rekruta w siłach specjalnych.
Będziesz trenował taktyczne poruszanie się w terenie, nawigację, survival, zjazdy na linie, wchodzenie po drabince speleo, pokonywanie przeszkód terenowych w tym wodnych, walkę wręcz, strzelanie z broni palnej, elementy psychologiczne takie jak zarządzanie sobą oraz zespołem podczas dużego obciążenia psychicznego, elementy szturmowe z wykorzystaniem broni ASG (Air Soft Gun).
A wszystko to w miejscu gdzie trenowała jedna z najlepszych jednostek sił specjalnych na Świecie JW GROM – zapraszamy do Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze.
Nasza oferta kierowana jest do wszystkich osób które ukończyły 18 lat, są zdrowe, zdeterminowane do przeżycia przygody swojego życia i nie jest im obcy wysiłek fizyczny.
Nie wymagamy super sprawności fizycznej, ponieważ dla nas najważniejsza jest wola walki i motywacja do przełamywania swoich ograniczeń.
Jeśli jesteś na coś uczulona/y lub przyjmujesz jakieś leki na stałe powiedz nam o tym.
Co wziąć ze sobą?
plecak (45-65 litrów), ponczo, karimata, śpiwór, butelka na wodę (1,5l), kilka par skarpet, bielizna osobista, kurtka, spodnie 2 pary, opcjonalnie – kurtka puchowa/polarowa, czapka, koszulki na zmianę, środki higieny osobistej, nóż, kubek metalowy, latarka, dodatkowe baterie.
Wszystko wg zasady lepiej nosić niż się prosić😊
Kiedy ?
29 maja-02 czerwca 2023
Cena:
2750 złotych brutto.
Cena zawiera:
– wykwalifikowana kadra instruktorska
– wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja, ognisko na zakończenie szkolenia)
– zakwaterowanie
– broń i amunicję na czas szkolenia
– ubezpieczenie NNWLink do zapisów:
https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…

Za dodatkową opłatą dla tych którzy potrzebują mamy niezbędny sprzęt.
Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zadatek w wysokości 500 zł na numer konta SOF Project – 66 1020 1127 0000 1702 0280 5653,
w tytule przelewu wpisując „imię nazwisko i Boot camp 2023”
przykład „Jan Kowalski Boot camp 2023”
Osoby które dokonały wpłaty zadatku dostaną e-mailowe potwierdzenie udziału w szkoleniu.
W przypadku odwołania udziału w wydarzeniu do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia zadatek zostanie zwrócony w całości przelewem zwrotnym. W przypadku odwołania udziału w terminie krótszym niż 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zatrzymany.


PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY KONTROLOWANIA SYTUACJI KONFLIKTOWYCH

Czyli jak rozładować trudną sytuację, aby nie doszło do fizycznej przemocy.

Siedzisz w barze, nie szukając zwady, gdy nagle podchodzi do ciebie podpity i agresywny człowiek szukający zaczepki. Czy wiesz, co mu powiedzieć aby rozładować sytuację?

Jesteś kobietą i idziesz na pierwszą randkę z nowo poznanym mężczyzną. Czy potrafisz rozpoznać niebezpieczną sytuację, kiedy ktoś przekracza twoje granice. Czy wiesz, do jakiego momentu warto rozmawiać, a kiedy przejść do zdecydowanej obrony i jak ją przeprowadzić?
Omyłkowo zajechałeś lub zajechałaś komuś drogę i teraz wściekły kierowca zbliża się do ciebie chcąc ci zrobić krzywdę. Co należałoby zrobić w tej sytuacji?

Jesteś na wycieczce zagranicznej i zostajesz porwany lub porwana przez lokalnych zbirów lub grupę terrorystyczną. Jak się masz zachować? Co robić w walce o przetrwanie?

Treningi samoobrony zazwyczaj kojarzą się z uczeniem rozmaitych technik, mających zapewnić osobie zaatakowanej maksymalne szanse na przetrwanie ataku napastnika. Niektórzy instruktorzy dodają jeszcze, że trzeba zachować czujność i unikać konfrontacji, ale bardzo nieliczni uczą jak konkretnie to robić.

Mało kto uczy takich kluczowych dla samoobrony zagadnień jak:

 • Na jakie sygnały o nadchodzącym ataku trzeba zwracać uwagę?
 • Jakimi sposobami posługuje się napastnik by wytypować ofiarę i zbliżyć się do niej?
 • Jak odróżnić „dobrego człowieka który miał zły dzień” od „ludzkiego drapieżnika” i jak postępować z każdym z nich?
 • Jak rozmawiać z napastnikiem by uniknąć zaostrzenia konfliktu, po to by jeśli to możliwe rozładować sytuację i uniknąć walki, albo w razie konieczności wypracować dobrą pozycję do ataku z wyprzedzeniem?

Na tym unikalnym szkoleniu poznasz te zagadnienia, jak również wiele innych pozwalających lepiej poradzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Będziemy również trenować proste, ale bardzo skuteczne techniki samoobrony, bo nie wiem czy wiesz, ale podczas Drugiej Wojny Światowej trening w walce wręcz „Cichociemnych” zajmował zaledwie 4-10 godzin.

Nie nauczymy Cię jak pokonać zawodnika MMA, ale nauczymy Cię jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli mimo wszystko do nich dojdzie, jak sobie z nimi poradzić.

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie które będę miał przyjemność poprowadzić wspólnie z Lechem Dębskim – lekarzem specjalistą psychiatrą, ekspertem technik perswazji, wieloletnim trenerem NLP i certyfikowanym hipnoterapeutą z przeszło dwudziestopięcioletnim doświadczeniem.

Program szkolenia
 

Rodzaje i dynamika przemocy.

 • Czym się różni przemoc społeczna od aspołecznej, jak je rozróżniać i dlaczego jest to ważne
 • „Małpi taniec”- jak postępować w przypadku najbardziej powszechnej formy przemocy społecznej. Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty (choć nie łatwy) sposób uniknąć 90% konfrontacji?
 • „Grupowy małpi taniec”- jak uniknąć konfrontacji z grupą napastników
 • Obrona terytorium i szukanie statusu w grupie – jak uniknąć stania się ofiarą nieporozumienia lub inicjacji w gangu
 • Przemoc aspołeczna – jak ludzkie drapieżniki typują swoje ofiary.
 • Dwa rodzaje ludzkich drapieżników i dwie stosowane przez nich strategie ataku
 • Jakimi metodami posługują się przestępcy by uśpić czujność wytypowanej ofiary
Unikanie przemocy
Istnieją trzy zasadnicze strategie uniknięcia przemocy- nieobecność, ucieczka lub de-eskalacja. W tej części treningu poznasz każdą z nich.
 • Jak uniknąć miejsc zagrożenia? (wbrew pozorom ciemna uliczka nie jest miejscem w którym zazwyczaj następuje atak)
 • Świadomość sytuacyjna- samo stwierdzenie „trzeba zachować czujność” to dużo za mało. Trzeba się nauczyć na co konkretnie masz zwracać uwagę i na tym szkoleniu się tego nauczysz.
 • Intuicja – jak ją wyszkolić i jak nauczyć się jej ufać.
 • Jak i gdzie uciekać. Wbrew pozorom nie jest to łatwa umiejętność, więc poznasz ważne szczegóły pozwalające ci skutecznie skorzystać z tej metody uniknięcia zagrożenia.
 • Różne sposoby de-eskalacji. Jak rozładować napiętą sytuację w zależności od rodzaju napastnika. Czego zdecydowanie nie mówić, a jakich słów używać by uspokoić napastnika. Jak posługiwać się mową ciała by nie zaostrzać sytuacji, a jednocześnie nie dopuścić do ataku z jego strony, oraz samemu przygotować się na ewentualne wykonanie ataku wyprzedzającego jego atak.
 
Neurobiologia mózgu w sytuacji zagrożenia
 • Mózg gadzi, małpi i ludzki – w jaki sposób działają w sytuacjach konfliktowych
 • Myślenie a emocje – dwa sposoby przetwarzania informacji
 • Co się dzieje w mózgu i umyśle zaatakowanej osoby
 • Jak uniknąć „zamrożenia” podczas niespodziewanego ataku
 • Jak wykorzystać wyrzut adrenaliny podczas starcia
 • Proste sposoby zmniejszenia poziomu stresu w trakcie konfrontacji

Jak czytać mowę ciała napastnika by określić stopień zagrożenia.

 • Tylko bardzo nieliczni napastnicy potrafią zaatakować z całkowitego zaskoczenia. Większość z nich musi się odpowiednio „nakręcić” by zacząć stosować przemoc- a to odzwierciedla się w ich zachowaniu. Na tej części zajęć dowiesz się jak odczytać mowę ciała napastnika by móc odpowiednio wcześnie zareagować.

   

Fizyczna konfrontacja.

Powszechnie uważa się, że nauka walki wręcz wymaga ogromnej ilości czasu i wysiłku. Rzeczywiście, na opanowanie wschodniej sztuki walki jak karate czy kung fu trzeba poświęcić wiele lat. Ale czy wiesz, że podczas Drugiej Wojny Światowej trening w walce wręcz „Cichociemnych” zajmował zaledwie 4-10 godzin? Ci dzielni skoczkowie, ryzykujący życie za liniami wroga nie uczyli się jak walczyć – uczyli się jak szybko zniszczyć przeciwnika. Nie wszystkie ich metody nadają się do cywilnej samoobrony, ale na naszych zajęciach dowiesz się jak w razie konieczności szybko i skutecznie zakończyć konfrontację posługując się ich nieco złagodzoną wersją dostosowaną do warunków cywilnych.

 • Jakich trzech błędów trzeba uniknąć w fizycznej fazie konfrontacji?
 • Wyprzedzenie ataku napastnika – czy to jest legalne, moralne i etyczne?
 • Dlaczego znajomość zbyt dużej ilości technik może obrócić się przeciwko tobie
 • Dlaczego w sytuacji prawdziwego zagrożenia zawodzą wyrafinowane techniki sztuk walki i trzeba używać prostych technik
 • 5 najbardziej skutecznych sposobów ataku
 • W jaki sposób przeprowadzić atak wyprzedzający

Umiejętności przetrwania podczas ataku grupy przestępczej, terrorystów – skuteczne techniki i narzędzia

 • Główne czynniki decydujące o przetrwaniu
 • Ucz się sytuacji
 • Analiza mocnych i słabych stron
 • Podwójny świat
 • Wola przetrwania
 • Zasady gry komunikacyjnej
Szkolenie poprowadzą dla Państwa:
 
Krzysztof Puwalski – oficer rezerwy Jednostki Wojskowej GROM,
absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 22 lata służby w Wojskach Specjalnych, dowódca sekcji bojowej w I Pułku Specjalnym Komandosów, operator zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM, twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych JW GROM, kilkukrotny uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa, wspinaczki, samoobrony, specjalista w zakresie komunikacji neurolingwistycznej.

 

Lech Dębski – lekarz, specjalista- psychiatra. Przez 9 lat był asystentem w II Klinice Chorób Psychicznych w Gdańsku, potem przeszedł na własną działalność gospodarczą, zajmując się prowadzeniem szkoleń oraz pracą indywidualną w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. Trener NLP i certyfikowany hipnoterapeuta z przeszło dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i treningów. Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem Andrzeja Batko, nestora polskiego NLP i wybitnego specjalisty od języka perswazji i wywierania wpływu. Razem wyszkolili przeszło 300 trenerów szkolących w tych dziedzinach. Ma blisko 30 lat doświadczenia w trenowaniu różnych sztuk i systemów walki oraz cywilnej samoobrony.
 
 
 
Rezerwacji wydarzenia dokonasz w linku:
https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…
Cena: 1470 PLN
Cena zawiera:
– wykwalifikowana kadra instruktorska
– materiały szkoleniowe
– ubezpieczenie NNW
– przerwy kawowe
Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zadatek w wysokości 500 zł na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł szkolenia”
przykład ,,Jan Kowalski Sytuacje Konfliktowe Warszawa” /
,,Anna Nowak Sytuacje Konfliktowe Warszawa”
Osoby które dokonały wpłaty zadatku dostaną potwierdzenie udziału w szkoleniu.
W przypadku odwołania swojego udziału w szkoleniu do 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zwrócony przelewem zwrotnym. W przypadku odwołania udziału w szkoleniu w terminie poniżej 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zatrzymany.
 
Miejsce szkolenia:
Mex Armory Showroom
Księdza Ignacego Skorupki 80, 05-091 Ząbki

Dla firm

Power speech
„Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu”
Team building
gra terenowa
Szkolenia strzeleckie i taktyczne dla służb państwowych
Umiejętność przetrwania podczas ataku terrorystycznego
Szkolenia z bezpieczeństwa dla pracowników hoteli, banków, szkół i instytucji państwowych
Bezpieczeństwo, zasady zachowania, umiejętności komunikacyjne, podstawowe zagrożenia w krajach podwyższonego ryzyka