Ukończ cały projekt poczuj się Operatorem!

Czyli jak rozładować trudną sytuację, aby nie doszło do fizycznej przemocy.
Indywidualne i grupowe szkolenia strzeleckie i taktyczne

Od kwietnia rusza Projekt OPERATOR 2021.

Kurs składa się z pięciu etapów, które tworzą uzupełniającą się całość. Skierowany jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet, pracowników firm, instytucji państwowych oraz osób prywatnych, w tym kandydatów do jednostek specjalnych. Głównym założeniem projektu jest szkolenie uczestnika według standardów używanych w Wojskach Specjalnych, nauczenie technik pozwalających radzić sobie w sytuacjach ekstremalnych tak aby czuć się komfortowo w sytuacji która nie jest komfortowa oraz poprzez odpowiednie narzędzia i techniki wzmocnić cechy przywódcze i umiejętności planowania strategicznego. Pozwoli to na poznanie samego siebie w sytuacjach bardzo dużego napięcia emocjonalnego, umiejętności pracy w limitach czasowych oraz podejmowania strategicznych decyzji ważnych w życiu oraz biznesie w czasach ciągłej niepewności i niejednoznaczności. A to wszystko przy olbrzymiej dawce adrenaliny! Za każdy ukończony etap uczestnik otrzymuje dyplom, a jeśli ukończy wszystkie szkolenia z cyklu otrzyma prestiżowy medal oraz tytuł ,,OPERATOR 2021’’. Tylko od uczestnika zależy czy ukończy cały projekt czy wybierze szkolenie z konkretnych interesujących go dziedzin.

Takich jak: taktyka działań specjalnych w oparciu o procedury Green Beret, Survival, SERE (przetrwanie w niewoli), strzelanie dynamiczne z elementami walki w bliskim kontakcie w budynkach, PMC – taktyka i techniki ochrony w strefie działań podwyższonego ryzyka z elementami TCCC (Tactical Combat Casualty Care), gra miejska (Undercover Game) z wykorzystaniem technik przetrwania i walki w środowisku wielkomiejskim.

Aby otrzymać medal oraz tytuł ,,OPERATOR 2021’’ trzeba wziąć udział we wszystkich szkoleniach i je z sukcesem ukończyć. Ukończ cały projekt poczuj się Operatorem!

SOF GREEN TACTICS
10-11 kwietnia 2021

SOF Green Tactics, to dwudniowe szkolenie, podczas którego poznasz taktykę działania w terenie leśnym, nauczysz się procedur i zasad postępowania zgodnie z najnowszymi i najlepszymi wzorami polskich i amerykańskich Sił Specjalnych.
Dowiesz się m.in. jak skrycie poruszać się po lesie podczas patrolu, w jaki sposób należy komunikować się w zespole, jak zorganizować bazę, punkt obserwacyjny czy zasadzkę, jak komunikować się w grupie oraz dowodzić zespołem.
Szkolenie poprowadzi oficer rezerwy JW GROM Krzysztof Puwalski oraz doświadczeni operatorzy jednostek specjalnych posiadający realne doświadczenie bojowe i wybrani eksperci cywilni.Zakres szkolenia obejmuje następujące tematy:

1. Przygotowanie do działania, maskowanie dobór sprzętu i wyposażenia;
2. Planowanie organizacja działań patrolowych (poruszanie się w terenie, szyki marszowe, przystanki, mylenie);
3. Przekraczanie stref niebezpiecznych, punkty zbiórek;
4. Organizacja bazy stałej i przejściowej;
5. Prowadzenie rozpoznania wybranych celów w terenie;
6. Przygotowanie zasadzki;
7. Działanie patrolu po wejściu w kontakt z przeciwnikiem;
8. Dowodzenie i rola team leaderów;

Wszystkie ćwiczenia poparte będą odpowiednimi drillami strzeleckimi. Epizod SOF Green Tactics zostanie zakończony scenariuszowym ćwiczeniem podsumowującym.Szkolenie trwa 2 dni, planujemy także działania nocne.

Nocleg w formie biwakuCo wziąć ze sobą?
– broń, amunicja, magazynki, ładownice, ochronniki słuchu, okulary – minimum niezbędne do strzeleckiej części szkolenia; jeśli nie posiadasz własnej broni i amunicji, zostanie Ci ona udostępniona na czas szkolenia
– wszelki sprzęt taktyczny, wyposażenie i maskowanie przeznaczone do działania w lesie mile widziane;
– jeśli posiadasz radio PMR, odbiornik GPS lub noktowizor – zabierz je również ze sobą;
– środek przeciwko kleszczom i komarom;
– wyposażenie niezbędne do biwaku na strzelnicy;
– prowiant

KIEDY: 10-11 kwiecień (sobota/niedziela)

GDZIE: Czerwony Bór ośrodek GROM GROUP
CZAS: ok. 20h (sobota/niedziela)
Cena: 1100 PLN (własna broń i amunicja),1400 PLN* z amunicją i bronią organizatora (150 szt. 223 Rem/ 5,56x45mm) *Koszt szkolenia uwzględniający udostępnienie broni i amunicji ze strony organizatora może ulec zmianie w zależności od chwilowych cen amunicji na rynku. (symulacja kosztów na dzień 15.02.2021)

Zgłoszenia swojego udziału w kursie dokonasz w linku:
https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…

Dodaj wydarzenie na Facebooku

Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł Na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł epizodu szkoleniowego”
przykład ,,Jan Kowalski SOF GREEN TACTICS” /
,,Anna Nowak Survival SERE”

Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną SMSowe potwierdzenie udziału w szkoleniu.Chętnych do wykupienia pełnego pakietu ,,Projekt OPERATOR 2021″ w promocyjnej cenie zapraszamy do kontaktu poprzez Messenger z Administracją Strony.Dla osób które wykupią cały kurs „Projekt OPERATOR 2021” specjalna oferta zamiast regularnej ceny 5400 pln , 4900 pln (cena nie obejmuje udostępnienia broni i amunicji)(Dotyczy udziału we wszystkich szkoleniach Projektu Operator 2021)
——————————————————————————————
PRZEPISY SANITARNE DOTYCZĄCE PANDEMII COVID-19 ! Wszystkie nasze wydarzenia odbywają się z poszanowaniem aktualnego rozporządzenia określającego zasady prowadzenia treningów na otwartej przestrzeni: https://www.gov.pl/…/aktualne-zasady-i-ograniczenia… ! Jeśli Twój stan zdrowia jest wątpliwy – poinformuj nas i zrezygnuj ze szkolenia.

SURVIVAL, SER€ (PRZETRWANIE W NIEWOLI)
22-23.05.2021

Survival i SER€ to nieodłączna część szkolenia operatora w jednostkach specjalnych. To właśnie na tym etapie szkolenia poznajesz swoje mocne i słabe strony. Podczas dwóch bardzo intensywnych dni szkoleniowych uczestnicy zostaną poddani ciężkim próbom. Będą musieli przetrwać narażając się na wychłodzenie, odwodnienie, głód i brak snu. To jednak nie wszystko. Poddani zostaną również ciężkiej próbie psychologicznej podczas której wyciągnięci ze strefy komfortu będą musieli rozpocząć grę o przetrwanie. A wszystko po to aby poznać swoje ograniczenia i możliwości, bo tylko tak jesteśmy w stanie czuć się i działać komfortowo w sytuacji niekomfortowej. Jednak zanim gra się rozpocznie nauczymy was wszystkich niezbędnych do tego technik oraz sposobów manipulacji w grze o przetrwanie. Poznacie również sposoby i techniki pozyskiwania wody, rozpalania ognia różnymi sposobami, budowania schronień, nawigację oraz sposoby pozyskiwania pożywienia co więcej nauczymy was podstaw medycyny naturalnej, jak radzić sobie wykorzystując to co mamy po ręką.

Wszystkie wyżej wymienione elementy zostaną poparte odpowiednimi ćwiczeniami oraz realistycznymi zadaniami scenariuszowymi, jak najbardziej zbliżonymi do realnej sytuacji.

Szkolenie prowadzone będzie przez byłego wieloletniego operatora JW GROM Krzysztofa Puwalskiego „PUWALA” weterana i uczestnika misji w Iraku i Afganistanie, oraz
byłych operatorów jednostek specjalnych oraz ekspertów cywilnych.

Wiedza, którą otrzymasz bazować będzie na realnym doświadczeniu instruktorów.
Szkolenie odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, więc weź ubranie odpowiednie do temperatury.

Po tym szkoleniu nabierzesz zupełnie innej perspektywy, a umiejętności które zdobędziesz już na zawsze pomogą ci przetrwać w ekstremalnie trudnych sytuacjach.

Organizator zapewnia:
• niezbędne materiały szkoleniowe;
• sprzęt survivalowy (jeśli posiadasz własny – powiedz nam o tym);
• ubezpieczenie NNW

Cena 950 PLN

Zgłoszenia swojego udziału w kursie dokonasz w linku:https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…

Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł Na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł epizodu szkoleniowego”
przykład ,,Jan Kowalski SOF GREEN TACTICS” /
,,Anna Nowak Survival SER€”

Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną SMSowe potwierdzenie udziału w szkoleniu.Chętnych do wykupienia pełnego pakietu ,,Projekt OPERATOR 2021″ w promocyjnej cenie zapraszamy do kontaktu poprzez Messenger z Administracją Strony. Dla osób które wykupią cały kurs Projekt OPERATOR 2021 specjalna oferta zamiast regularnej ceny 5400 pln , 4900 pln (cena nie obejmuje udostępnienia broni i amunicji)* *(Dotyczy udziału we wszystkich szkoleniach Projektu Operator 2021)
——————————————————————————————
PRZEPISY SANITARNE DOTYCZĄCE PANDEMII COVID-19 ! Wszystkie nasze wydarzenia odbywają się z poszanowaniem aktualnego rozporządzenia określającego zasady prowadzenia treningów na otwartej przestrzeni: https://www.gov.pl/…/aktualne-zasady-i-ograniczenia… ! Jeśli Twój stan zdrowia jest wątpliwy – poinformuj nas i zrezygnuj ze szkolenia.

****Uczestnictwo w epizodach strzeleckich wymaga znajomości BLOS oraz podstaw posługiwania się bronią długą i krótką.*****

STRZELANIE DYNAMICZNE Z ELEMENTAMI WALKI W BLISKIM KONTAKCIE W BUDYNKACH 19-20.06.2021

Operacje specjalne wymagają doskonałej umiejętności pracy z bronią, strzelania dynamicznego w limitach czasowych oraz walki w bliskim kontakcie w pomieszczeniach. Aby skutecznie realizować zadania, żołnierze sił specjalnych trenują zawsze tak jak by walczyli, nie ma środków zastępczych.

Właśnie tym aspektom strzelania i taktyki poświęcony będzie ten panel szkoleniowy „Projekt Operator 2021”.
• dwa intensywne dni szkoleniowe;
• instruktorzy jednostek specjalnych z realnym doświadczeniem bojowym oraz cywilni eksperci;
• specjalnie przygotowane punkty szkoleniowe na których realizowane będą poszczególne zagadnienia.

Zajęcia odbywają się na Strzelnicy STONE RANGE która wyposażona jest między innymi w pełnowymiarowy shoot house, dostosowany do strzelania amunicją bojową. Po części teoretycznej i rozgrzewce strzeleckiej zaczynamy pracę na podpunktach.
Szkolenie prowadzone będzie przez byłego wieloletniego operatora JW GROM, weterana i uczestnika misji w Iraku i Afganistanie Krzysztofa Puwalskiego, instruktorów jednostek specjalnych oraz ekspertów cywilnych. Wiedza, którą otrzymasz bazować będzie na realnym bojowym doświadczeniu instruktorów.

Do części szkolenia wymagane będzie zakwalifikowanie przez instruktora (na miejscu). Osoby, które nie przejdą pozytywnie kwalifikacji wezmą udział w dostosowanych do swoich umiejętności taktycznych zajęciach strzeleckich.

Czas trwania: od 9:00 19.06 do 17:00 20.06

Cena: 1200 PLN z własną bronią i amunicją (jeśli nie masz własnej broni lub amunicji – dodatkowo koszt wystrzelonej amunicji, razem 1950 PLN*)
Amunicja: 250 szt. pistolet, 200 szt. karabin
Działamy niezależnie od warunków pogodowych, więc weź odpowiednie ciepłe ubranie, które może się pobrudzić. Zachęcamy także do zabrania ubrań na zmianę. Wszelkie wyposażenie taktyczne mile widziane.

*Koszt szkolenia uwzględniający udostępnienie broni i amunicji ze strony organizatora może ulec zmianie w zależności od chwilowych cen amunicji na rynku. (symulacja kosztów na dzień 15.02.2021)

Organizator zapewnia:
• broń i amunicję (jeśli posiadasz własną – powiedz nam o tym)
• pozostały sprzęt (jeśli posiadasz własny – powiedz nam o tym)
• okulary ochronne, ochronniki słuchu
• ubezpieczenie NNW

Dojazd (autostradą A2 100km z Warszawy, 40 km z Łodzi)

Zgłoszenia swojego udziału w kursie dokonasz w linku:https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…

Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł Na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł epizodu szkoleniowego”
przykład ,,Jan Kowalski SOF GREEN TACTICS” /
,,Anna Nowak Survival SERE”
Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną SMSowe potwierdzenie udziału w szkoleniu.

Chętnych do wykupienia pełnego pakietu ,,Projekt OPERATOR 2021″ w promocyjnej cenie zapraszamy do kontaktu poprzez Messenger z Administracją Strony.Dla osób które wykupią cały kurs „Project OPERATOR 2021” specjalna oferta zamiast regularnej ceny 5400 pln , 4900 pln (cena nie obejmuje udostępnienia broni i amunicji)

*(Dotyczy udziału we wszystkich szkoleniach „Projektu Operator 2021”)*
——————————————————————————————
PRZEPISY SANITARNE DOTYCZĄCE PANDEMII COVID-19 ! Wszystkie nasze wydarzenia odbywają się z poszanowaniem aktualnego rozporządzenia określającego zasady prowadzenia treningów na otwartej przestrzeni: https://www.gov.pl/…/aktualne-zasady-i-ograniczenia… ! Jeśli Twój stan zdrowia pozostaje wątpliwy – poinformuj nas i zrezygnuj ze szkolenia.

*****Uczestnictwo w epizodach strzeleckich wymaga znajomości BLOS oraz podstaw posługiwania się bronią długą i krótką.****

PPMC – taktyka i techniki ochrony w strefie działań podwyższonego ryzyka z elementami TCCC (Tactical Combat Casualty Care) 18-19.09.2021
——————————————————————————————
PMC, to skrót od Private Military Contractors. Tym mianem określa się cywilnych pracowników ochrony – odpowiednio wyszkolonych, wyposażonych oraz zdolnych do działania w obszarach wysokiego ryzyka, np. strefach wojny. Operator jednostki specjalnej pełni różne zadania w strefie działań wojennych, ochrona VIP to jedno z tych zadań. Zapraszamy na dwudniowe intensywne szkolenie, podczas którego doświadczysz na czym polega praca operatora w tego typu środowisku. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych poznasz i przećwiczysz szereg technik i taktyk. Trening obejmuje realistyczne scenariusze oraz zadania taktyczne, przygotowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem bojowym w tej dziedzinie.

Zakres szkolenia:
• Charakter działań PMC, prowadzenie ochrony w strefie wojny;
• Ocena zagrożeń, przygotowanie obiektów i pojazdów do ochrony;
• Zespół ochronny – elementy, zadania, formacje;
• Działanie w środowisku zurbanizowanym;
• Reagowanie na zagrożenia i działanie w kontakcie bezpośrednim (pieszo, w konwoju);
• Techniki udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych – czerwona taktyka (TCCC).

Wszystkie wyżej wymienione elementy poparte odpowiednimi ćwiczeniami oraz realistycznymi zadaniami scenariuszowymi, realizowanymi amunicją bojową z wykorzystaniem pojazdów, shoothouse i środków pozoracji pola walki.
Szkolenie prowadzone będzie przez byłego wieloletniego operatora JW GROM Krzysztofa Puwalskiego „PUWALA” weterana i uczestnika misji w Iraku i Afganistanie,
byłych operatorów jednostek specjalnych oraz ekspertów cywilnych. Wiedza, którą otrzymasz bazować będzie na realnym bojowym doświadczeniu instruktorów.
Szkolenie odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, więc weź ubranie odpowiednie do temperatury i nasłonecznienia.
Wszelkie wyposażenie taktyczne pasujące do konwencji PMC (pasy, chest-rigi, kamizelki) mile widziane.
Nocleg na terenie strzelnicy lub możliwość wynajęcia hotelu lub agroturystyki nieopodal (zapytaj w zgłoszeniu o szczegóły).

Czas trwania: od 09:00 18 września do 17:00 19 września (ok. 20h)

Amunicja: max 200 szt. karabin, max 100 szt. pistolet

Cena: 1100 PLN z własną bronią i amunicją (jeśli nie masz własnej broni lub amunicji – dodatkowo koszt wystrzelonej amunicji, łącznie max 1700 PLN*)

*Koszt szkolenia uwzględniający udostępnienie broni i amunicji ze strony organizatora może ulec zmianie w zależności od chwilowych cen amunicji na rynku. (symulacja kosztów na dzień 15.02.2021)

Organizator zapewnia:
• broń i amunicję (jeśli posiadasz własną – powiedz nam o tym)
• pozostały sprzęt (jeśli posiadasz własny – powiedz nam o tym)
• okulary ochronne, ochronniki słuchu
• ubezpieczenie NNW
Dojazd (autostradą A2 100km z Warszawy, 40km z Łodzi):
https://ikem.pl/strzelnica/

Zgłoszenia swojego udziału w kursie dokonasz w linku:
https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…

Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł Na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł epizodu szkoleniowego”
przykład ,,Jan Kowalski SOF GREEN TACTICS” /
,,Anna Nowak Survival SERE”

Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną SMSowe potwierdzenie udziału w szkoleniu. Chętnych do wykupienia pełnego pakietu ,,Projekt OPERATOR 2021″ w promocyjnej cenie zapraszamy do kontaktu poprzez Messenger z Administracją Strony.Dla osób które wykupią cały kurs „Projekt OPERATOR 2021” specjalna oferta zamiast regularnej ceny 5400 pln , 4900 pln (cena nie obejmuje udostępnienia broni i amunicji)* *(Dotyczy udziału we wszystkich szkoleniach Projektu Operator 2021)
——————————————————————————————
PRZEPISY SANITARNE DOTYCZĄCE PANDEMII COVID-19 !

Wszystkie nasze wydarzenia odbywają się z poszanowaniem aktualnego rozporządzenia określającego zasady prowadzenia treningów na otwartej przestrzeni:
https://www.gov.pl/…/aktualne-zasady-i-ograniczenia…

! Jeśli Twój stan zdrowia jest wątpliwy – poinformuj nas i zrezygnuj ze szkolenia.

,,Undercover Game”, GRA Miejska 16-17.10.2021

Każdy choć przez chwilę chciałby zostać agentem 007. To szczególny rodzaj działań w których powodzenie warunkuje maskowanie swojej obecności i skrytość działania.

W trakcie dwudniowych intensywnych zajęć uczestnicy będą przyswajać umiejętności przetrwania w środowisku wielkomiejskim. Po teoretycznym przygotowaniu oraz praktycznym ćwiczeniu, w ostatnim etapie szkolenia uczestnicy poddani zostaną specjalnemu treningowi który ma formę ćwiczenia scenariuszowego/gry terenowej łączącego wszystkie elementy i umiejętności przetrwania w środowisku miejskim.
Takie doświadczenie wzmocni cechy przywódcze umiejętności planowania, podejmowania decyzji i pozwoli na poznanie samego siebie w sytuacjach bardzo dużego napięcia emocjonalnego oraz pracy w limitach czasowych w podejmowaniu decyzji, a zdobyte umiejętności pozostaną już na zawsze.

Szkolenie prowadzone będzie przez byłego wieloletniego operatora JW GROM Krzysztofa Puwalskiego „PUWALA” weterana i uczestnika misji w Iraku i Afganistanie, byłych operatorów jednostek specjalnych oraz ekspertów cywilnych. Wiedza, którą otrzymasz bazować będzie na realnym doświadczeniu instruktorów.

Organizator zapewnia:
• niezbędne materiały szkoleniowe
• sprzęt i wyposażenie
• ubezpieczenie NNW

Miejsce: Warszawa
Cena 950 PLN

Zgłoszenia swojego udziału w kursie dokonasz w linku:
https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…

Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł Na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł epizodu szkoleniowego”
przykład ,,Jan Kowalski SOF GREEN TACTICS” /
,,Anna Nowak Survival SERE”

Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną SMS’owe potwierdzenie udziału w szkoleniu. Chętnych do wykupienia pełnego pakietu ,,Projekt OPERATOR 2021″ w promocyjnej cenie zapraszamy do kontaktu poprzez Messenger z Administracją Strony.

Dla osób które wykupią cały kurs „Projekt OPERATOR 2021” specjalna oferta zamiast regularnej ceny 5400 pln , 4900 pln (cena nie obejmuje udostępnienia broni i amunicji)*

*(Dotyczy udziału we wszystkich szkoleniach Projektu Operator 2021)

PRZEPISY SANITARNE DOTYCZĄCE PANDEMII COVID-19!
Wszystkie nasze wydarzenia odbywają się z poszanowaniem aktualnego rozporządzenia określającego zasady prowadzenia treningów na otwartej przestrzeni: https://www.gov.pl/…/aktualne-zasady-i-ograniczenia…! Jeśli Twój stan zdrowia pozostaje wątpliwy – poinformuj nas i zrezygnuj ze szkolenia.


PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY KONTROLOWANIA SYTUACJI KONFLIKTOWYCH

Czyli jak rozładować trudną sytuację, aby nie doszło do fizycznej przemocy.

Siedzisz w barze, nie szukając zwady, gdy nagle podchodzi do ciebie podpity i agresywny człowiek szukający zaczepki. Czy wiesz, co mu powiedzieć aby rozładować sytuację?

Jesteś kobietą i idziesz na pierwszą randkę z nowo poznanym mężczyzną. Czy potrafisz rozpoznać niebezpieczną sytuację, kiedy ktoś przekracza twoje granice. Czy wiesz, do jakiego momentu warto rozmawiać, a kiedy przejść do zdecydowanej obrony i jak ją przeprowadzić?
Omyłkowo zajechałeś lub zajechałaś komuś drogę i teraz wściekły kierowca zbliża się do ciebie chcąc ci zrobić krzywdę. Co należałoby zrobić w tej sytuacji?

Jesteś na wycieczce zagranicznej i zostajesz porwany lub porwana przez lokalnych zbirów lub grupę terrorystyczną. Jak się masz zachować? Co robić w walce o przetrwanie?

Treningi samoobrony zazwyczaj kojarzą się z uczeniem rozmaitych technik, mających zapewnić osobie zaatakowanej maksymalne szanse na przetrwanie ataku napastnika. Niektórzy instruktorzy dodają jeszcze, że trzeba zachować czujność i unikać konfrontacji, ale bardzo nieliczni uczą jak konkretnie to robić.

Mało kto uczy takich kluczowych dla samoobrony zagadnień jak:

-Na jakie sygnały o nadchodzącym ataku trzeba zwracać uwagę?
-Jakimi sposobami posługuje się napastnik by wytypować ofiarę i zbliżyć się do niej?
-Jak odróżnić „dobrego człowieka który miał zły dzień” od „ludzkiego drapieżnika” i jak postępować z każdym z nich?
-Jak rozmawiać z napastnikiem by uniknąć zaostrzenia konfliktu, po to by jeśli to możliwe rozładować sytuację i uniknąć walki, albo w razie konieczności wypracować dobrą pozycję do ataku z wyprzedzeniem?

Na tym unikalnym szkoleniu poznasz te zagadnienia, jak również wiele innych pozwalających lepiej poradzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Będziemy również trenować proste, ale bardzo skuteczne techniki samoobrony, bo nie wiem czy wiesz, ale podczas Drugiej Wojny Światowej trening w walce wręcz „Cichociemnych” zajmował zaledwie 4-10 godzin.

Nie nauczymy Cię jak pokonać zawodnika MMA, ale nauczymy Cię jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli mimo wszystko do nich dojdzie, jak sobie z nimi poradzić.

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie które będę miał przyjemność poprowadzić wspólnie z Lechem Dębskim – lekarzem specjalistą psychiatrą, ekspertem technik perswazji, wieloletnim trenerem NLP i certyfikowanym hipnoterapeutą z przeszło dwudziestopięcioletnim doświadczeniem.

Program szkolenia
 
1) Rodzaje i dynamika przemocy.
• Czym się różni przemoc społeczna od aspołecznej, jak je rozróżniać i dlaczego jest to ważne
• „Małpi taniec”- jak postępować w przypadku najbardziej powszechnej formy przemocy społecznej. Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty (choć nie łatwy) sposób uniknąć 90% konfrontacji?
• „Grupowy małpi taniec”- jak uniknąć konfrontacji z grupą napastników
• Obrona terytorium i szukanie statusu w grupie – jak uniknąć stania się ofiarą nieporozumienia lub inicjacji w gangu
• Przemoc aspołeczna – jak ludzkie drapieżniki typują swoje ofiary.
• Dwa rodzaje ludzkich drapieżników i dwie stosowane przez nich strategie ataku
• Jakimi metodami posługują się przestępcy by uśpić czujność wytypowanej ofiary
2) Unikanie przemocy
Istnieją trzy zasadnicze strategie uniknięcia przemocy- nieobecność, ucieczka lub de-eskalacja. W tej części treningu poznasz każdą z nich.
• Jak uniknąć miejsc zagrożenia? (wbrew pozorom ciemna uliczka nie jest miejscem w którym zazwyczaj następuje atak)
• Świadomość sytuacyjna- samo stwierdzenie „trzeba zachować czujność” to dużo za mało. Trzeba się nauczyć na co konkretnie masz zwracać uwagę i na tym szkoleniu się tego nauczysz.
• Intuicja – jak ją wyszkolić i jak nauczyć się jej ufać.
• Jak i gdzie uciekać. Wbrew pozorom nie jest to łatwa umiejętność, więc poznasz ważne szczegóły pozwalające ci skutecznie skorzystać z tej metody uniknięcia zagrożenia.
– Różne sposoby de-eskalacji. Jak rozładować napiętą sytuację w zależności od rodzaju napastnika. Czego zdecydowanie nie mówić, a jakich słów używać by uspokoić napastnika. Jak posługiwać się mową ciała by nie zaostrzać sytuacji, a jednocześnie nie dopuścić do ataku z jego strony, oraz samemu przygotować się na ewentualne wykonanie ataku wyprzedzającego jego atak.
 
3) Neurobiologia mózgu w sytuacji zagrożenia
• Mózg gadzi, małpi i ludzki – w jaki sposób działają w sytuacjach konfliktowych
• Myślenie a emocje – dwa sposoby przetwarzania informacji
• Co się dzieje w mózgu i umyśle zaatakowanej osoby
• Jak uniknąć „zamrożenia” podczas niespodziewanego ataku
• Jak wykorzystać wyrzut adrenaliny podczas starcia
• Proste sposoby zmniejszenia poziomu stresu w trakcie konfrontacji

4) Jak czytać mowę ciała napastnika by określić stopień zagrożenia.
Tylko bardzo nieliczni napastnicy potrafią zaatakować z całkowitego zaskoczenia. Większość z nich musi się odpowiednio „nakręcić” by zacząć stosować przemoc- a to odzwierciedla się w ich zachowaniu. Na tej części zajęć dowiesz się jak odczytać mowę ciała napastnika by móc odpowiednio wcześnie zareagować.

5) Fizyczna konfrontacja.
Powszechnie uważa się, że nauka walki wręcz wymaga ogromnej ilości czasu i wysiłku. Rzeczywiście, na opanowanie wschodniej sztuki walki jak karate czy kung fu trzeba poświęcić wiele lat. Ale czy wiesz, że podczas Drugiej Wojny Światowej trening w walce wręcz „Cichociemnych” zajmował zaledwie 4-10 godzin? Ci dzielni skoczkowie, ryzykujący życie za liniami wroga nie uczyli się jak walczyć – uczyli się jak szybko zniszczyć przeciwnika. Nie wszystkie ich metody nadają się do cywilnej samoobrony, ale na naszych zajęciach dowiesz się jak w razie konieczności szybko i skutecznie zakończyć konfrontację posługując się ich nieco złagodzoną wersją dostosowaną do warunków cywilnych.
• Jakich trzech błędów trzeba uniknąć w fizycznej fazie konfrontacji?
• Wyprzedzenie ataku napastnika – czy to jest legalne, moralne i etyczne?
• Dlaczego znajomość zbyt dużej ilości technik może obrócić się przeciwko tobie
• Dlaczego w sytuacji prawdziwego zagrożenia zawodzą wyrafinowane techniki sztuk walki i trzeba używać prostych technik
• 5 najbardziej skutecznych sposobów ataku
• W jaki sposób przeprowadzić atak wyprzedzający

6) Umiejętności przetrwania podczas ataku grupy przestępczej, terrorystów – skuteczne techniki i narzędzia
• Główne czynniki decydujące o przetrwaniu
• Ucz się sytuacji
• Analiza mocnych i słabych stron
• Podwójny świat
• Wola przetrwania
• Zasady gry komunikacyjnej

Szkolenie poprowadzą dla Państwa:

Krzysztof Puwalski – oficer rezerwy Jednostki Wojskowej GROM,
absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 22 lata służby w Wojskach Specjalnych, dowódca sekcji bojowej w I Pułku Specjalnym Komandosów, operator zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM, twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych JW GROM, kilkukrotny uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa, wspinaczki, samoobrony, specjalista w zakresie komunikacji neurolingwistycznej.

Lech Dębski – lekarz, specjalista- psychiatra. Przez 9 lat był asystentem w II Klinice Chorób Psychicznych w Gdańsku, potem przeszedł na własną działalność gospodarczą, zajmując się prowadzeniem szkoleń oraz pracą indywidualną w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. Trener NLP i certyfikowany hipnoterapeuta z przeszło dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i treningów. Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem Andrzeja Batko, nestora polskiego NLP i wybitnego specjalisty od języka perswazji i wywierania wpływu. Razem wyszkolili przeszło 300 trenerów szkolących w tych dziedzinach. Ma blisko 30 lat doświadczenia w trenowaniu różnych sztuk i systemów walki oraz cywilnej samoobrony.
 
 
 
Cena: 990 PLN
 
Zgłoszenia swojego udziału w kursie dokonasz w linku
Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł Na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł epizodu szkoleniowego”
przykład ,,Jan Kowalski Sytuacje Konfliktowe Warszawa” /
,,Anna Nowak Sytuacje Konfliktowe Warszawa”
Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną potwierdzenie udziału w szkoleniu.
Program szkolenia
 
1) Rodzaje i dynamika przemocy.
• Czym się różni przemoc społeczna od aspołecznej, jak je rozróżniać i dlaczego jest to ważne
• „Małpi taniec”- jak postępować w przypadku najbardziej powszechnej formy przemocy społecznej. Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty (choć nie łatwy) sposób uniknąć 90% konfrontacji?
• „Grupowy małpi taniec”- jak uniknąć konfrontacji z grupą napastników
• Obrona terytorium i szukanie statusu w grupie – jak uniknąć stania się ofiarą nieporozumienia lub inicjacji w gangu
• Przemoc aspołeczna – jak ludzkie drapieżniki typują swoje ofiary.
• Dwa rodzaje ludzkich drapieżników i dwie stosowane przez nich strategie ataku
• Jakimi metodami posługują się przestępcy by uśpić czujność wytypowanej ofiary
2) Unikanie przemocy
Istnieją trzy zasadnicze strategie uniknięcia przemocy- nieobecność, ucieczka lub de-eskalacja. W tej części treningu poznasz każdą z nich.
• Jak uniknąć miejsc zagrożenia? (wbrew pozorom ciemna uliczka nie jest miejscem w którym zazwyczaj następuje atak)
• Świadomość sytuacyjna- samo stwierdzenie „trzeba zachować czujność” to dużo za mało. Trzeba się nauczyć na co konkretnie masz zwracać uwagę i na tym szkoleniu się tego nauczysz.
• Intuicja – jak ją wyszkolić i jak nauczyć się jej ufać.
• Jak i gdzie uciekać. Wbrew pozorom nie jest to łatwa umiejętność, więc poznasz ważne szczegóły pozwalające ci skutecznie skorzystać z tej metody uniknięcia zagrożenia.
– Różne sposoby de-eskalacji. Jak rozładować napiętą sytuację w zależności od rodzaju napastnika. Czego zdecydowanie nie mówić, a jakich słów używać by uspokoić napastnika. Jak posługiwać się mową ciała by nie zaostrzać sytuacji, a jednocześnie nie dopuścić do ataku z jego strony, oraz samemu przygotować się na ewentualne wykonanie ataku wyprzedzającego jego atak.
 
3) Neurobiologia mózgu w sytuacji zagrożenia
• Mózg gadzi, małpi i ludzki – w jaki sposób działają w sytuacjach konfliktowych
• Myślenie a emocje – dwa sposoby przetwarzania informacji
• Co się dzieje w mózgu i umyśle zaatakowanej osoby
• Jak uniknąć „zamrożenia” podczas niespodziewanego ataku
• Jak wykorzystać wyrzut adrenaliny podczas starcia
• Proste sposoby zmniejszenia poziomu stresu w trakcie konfrontacji

 

4) Jak czytać mowę ciała napastnika by określić stopień zagrożenia.
Tylko bardzo nieliczni napastnicy potrafią zaatakować z całkowitego zaskoczenia. Większość z nich musi się odpowiednio „nakręcić” by zacząć stosować przemoc- a to odzwierciedla się w ich zachowaniu. Na tej części zajęć dowiesz się jak odczytać mowę ciała napastnika by móc odpowiednio wcześnie zareagować.

 

5) Fizyczna konfrontacja.
Powszechnie uważa się, że nauka walki wręcz wymaga ogromnej ilości czasu i wysiłku. Rzeczywiście, na opanowanie wschodniej sztuki walki jak karate czy kung fu trzeba poświęcić wiele lat. Ale czy wiesz, że podczas Drugiej Wojny Światowej trening w walce wręcz „Cichociemnych” zajmował zaledwie 4-10 godzin? Ci dzielni skoczkowie, ryzykujący życie za liniami wroga nie uczyli się jak walczyć – uczyli się jak szybko zniszczyć przeciwnika. Nie wszystkie ich metody nadają się do cywilnej samoobrony, ale na naszych zajęciach dowiesz się jak w razie konieczności szybko i skutecznie zakończyć konfrontację posługując się ich nieco złagodzoną wersją dostosowaną do warunków cywilnych.
• Jakich trzech błędów trzeba uniknąć w fizycznej fazie konfrontacji?
• Wyprzedzenie ataku napastnika – czy to jest legalne, moralne i etyczne?
• Dlaczego znajomość zbyt dużej ilości technik może obrócić się przeciwko tobie
• Dlaczego w sytuacji prawdziwego zagrożenia zawodzą wyrafinowane techniki sztuk walki i trzeba używać prostych technik
• 5 najbardziej skutecznych sposobów ataku
• W jaki sposób przeprowadzić atak wyprzedzający

 

6) Umiejętności przetrwania podczas ataku grupy przestępczej, terrorystów – skuteczne techniki i narzędzia
• Główne czynniki decydujące o przetrwaniu
• Ucz się sytuacji
• Analiza mocnych i słabych stron
• Podwójny świat
• Wola przetrwania
• Zasady gry komunikacyjnej

 

Szkolenie poprowadzą dla Państwa:

 

Krzysztof Puwalski – oficer rezerwy Jednostki Wojskowej GROM,
absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 22 lata służby w Wojskach Specjalnych, dowódca sekcji bojowej w I Pułku Specjalnym Komandosów, operator zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM, twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych JW GROM, kilkukrotny uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa, wspinaczki, samoobrony, specjalista w zakresie komunikacji neurolingwistycznej.

 

Lech Dębski – lekarz, specjalista- psychiatra. Przez 9 lat był asystentem w II Klinice Chorób Psychicznych w Gdańsku, potem przeszedł na własną działalność gospodarczą, zajmując się prowadzeniem szkoleń oraz pracą indywidualną w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. Trener NLP i certyfikowany hipnoterapeuta z przeszło dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i treningów. Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem Andrzeja Batko, nestora polskiego NLP i wybitnego specjalisty od języka perswazji i wywierania wpływu. Razem wyszkolili przeszło 300 trenerów szkolących w tych dziedzinach. Ma blisko 30 lat doświadczenia w trenowaniu różnych sztuk i systemów walki oraz cywilnej samoobrony.
 
Miejsce szkolenia:
Mex Armory
Księdza Ignacego Skorupki 80, 05-091 Ząbki
 
Cena: 990 PLN
 
Zgłoszenia swojego udziału w kursie dokonasz w linku
Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł Na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł epizodu szkoleniowego”
przykład ,,Jan Kowalski Sytuacje Konfliktowe Warszawa” /
,,Anna Nowak Sytuacje Konfliktowe Warszawa”
Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną potwierdzenie udziału w szkoleniu.

Dla firm

Power speech
„Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu”
Team building
gra terenowa
Szkolenia strzeleckie i taktyczne dla służb państwowych
Umiejętność przetrwania podczas ataku terrorystycznego
Szkolenia z bezpieczeństwa dla pracowników hoteli, banków, szkół i instytucji państwowych
Bezpieczeństwo, zasady zachowania, umiejętności komunikacyjne, podstawowe zagrożenia w krajach podwyższonego ryzyka