PentaGROM
„Nie wolno się bać, strach zabija duszę”

Masz 31 godzin – Warsaw undercover game
Czyli jak rozładować trudną sytuację, aby nie doszło do fizycznej przemocy

Przesuń swoje granice – szkolenie z wykorzystaniem technik SURVIVAL i SERE


PentaGROM

„Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
Jestem tylko ja.”
Litania Bene Gesserit przeciw strachowi„Diuna” Frank Herbert

Opis szkoleniaJeśli chcesz poznać swoje granice przekroczyć je aby stać się jeszcze lepszą wersją siebie to jesteś w dobrym miejscu bo jak mawiał Seneka ,,Dobrym nie jest się przez przypadek’’.Zabierzemy cię tam gdzie wszystko się zaczęło, czyli w okolice Bystre w Bieszczadach.

Czas:
Start szkolenia: sobota, godz. 9.00
Koniec szkolenia: niedziela około godz. 16.00
31 godzin które zmienią twoje życie

Przebieg szkolenia:
Jesteś na obozie treningowym Boot Camp. Przypadkowo stajesz się uczestnikiem niebezpiecznych wydarzeń. Zostajesz porwana/y w kraju w którym rozpoczął się konflikt zbrojny. Wraz z grupą turystów jesteś kartą przetargową w tym konflikcie. Porywacze chcą zwrócić uwagę świata na swoje problemy. Masz szczęście, że jesteś obywatelem Polski i jest taka siła, która się o ciebie upomni. Na teren konfliktu zostaje przerzucona grupa specjalna, której zadaniem jest odbicie, a następnie przeprowadzenie cię przez granicę państwa do punktu odzyskania. Ścigać was będą wyspecjalizowane grupy pościgowe poruszające się samochodami terenowymi, quadami oraz pieszo.

W momencie porwania jesteś zwykłym turystą, jednak z każdą minutą zyskujesz nowe umiejętności, poznajesz między innymi techniki skrytego poruszania się w terenie, tajniki nawigacji, mylenia grup pościgowych, zacierania śladów. Sytuacja w której się znajdujesz wymusza na tobie korzystanie z umiejętności przetrwania w trudnym terenie, medycyny pola walki, używania broni i sprzętu wysokościowego aby wykonać pięć głównych zadań. Ale przede wszystkim staniesz się członkiem sekcji, na której czele stanie doświadczony operator GROM, z którym ramię w ramię będziesz wykonywał wszystkie zadania. Dzięki temu poznasz tajemnice mentalne żołnierza sił specjalnych, techniki wpływające na twoją koncentrację, pewność siebie, spostrzegawczość, umiejętności przywódcze oraz pracy w zespole. A kiedy już dotrzesz do punktu odzyskania – wyziębiony, głodny, brudny, ale szczęśliwy twoim trofeum będzie pamiątkowy coin, który już na zawsze będzie twoim talizmanem.

Góry jak żadne inne miejsce na ziemi są w stanie obnażyć wszystkie twoje słabości, ale mają w sobie również tę magię która pozwoli ci je przezwyciężyć

Dla kogo?
PentaGROM jest dla osób, które chcą poznać siebie i pokonać swoje słabości oraz przeżyć niesamowitą przygodę w jednej sekcji z operatorem GROM.
Możesz wziąć udział w szkoleniu jeśli:
– ukończyłeś 18 lat
– twoja forma fizyczna pozwala ci na swobodne poruszanie się w terenie Nie wymagamy super sprawności fizycznej, ponieważ dla nas najważniejsza jest wola walki i motywacja do przełamywania swoich ograniczeń.Jeśli jesteś na coś uczulona/y powiedz nam o tym.

Co wziąć ze sobą?
plecak (45-65litrów), ponczo, karimata, śpiwór, pojemnik na wodę ( np. 2x 1,5l), skarpety, koszulka dł. rękaw(druga skóra), kalesony (druga skóra), koszulka/bluza polar, bluza soft-shell/wind stoper, spodnie trekkingowe, kurtka (ochrona wiatr/deszcz), opcjonalnie – spodnie (ochrona wiatr/deszcz), opcjonalnie – kurtka puchowa/polarowa, czapka cienka, czapka gruba, rękawice cienkie, rękawice grube, stuptuty.

Kiedy ?
15-16 kwietnia 2023

Cena
2750 złotych
Cena zawiera:
– wykwalifikowana kadra instruktorska
– suchy prowiant na czas wyprawy
– ubezpieczenie NNW

Link do zapisów

https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/events/d26226b4-4b08-4cd1-a770-12cfd54fc515/

Za dodatkową opłatą dla tych którzy potrzebują mamy niezbędny sprzęt. Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zadatek w wysokości 500 zł na numer konta SOF Project – 66 1020 1127 0000 1702 0280 5653,w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i PentaGROM 2023″ przykład ,,Jan Kowalski PentaGROM 2023″. Osoby które dokonały wpłaty zaliczki dostaną e- mailowe potwierdzenie udziału w szkoleniu.

W przypadku odwołania udziału w wydarzeniu do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia zadatek zostanie zwrócony w całości przelewem zwrotnym. W przypadku odwołania udziału w terminie krótszym niż 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zatrzymany.


„Masz 31 godzin – Warsaw Undercover Game


Wydarzenie SOF Project Krzysztof Puwalski
Warszawa
Czas trwania: 2 dni
Masz 31 godzin „Warsaw Undercover Game”
07-08.10.2023
——————————————————————————————
Po dwóch edycjach niezwykle popularnego szkolenia pod nazwą ,,Undercover Game’’ stworzyliśmy coś jeszcze bardziej ekscytującego. Szkolenie Masz 31 godzin ,,Warsaw Undercover Game” to gra z czasem pełna emocji i wyzwań, podczas której nigdy nie możesz być pewny kto jest kim. Kiedy zespoły zadaniowe ruszają w teren, mogą się spodziewać wszystkiego. Dlatego muszą działać nieszablonowo, kreatywnie oraz być niewidzialnym. Działania pod przykryciem to szczególne wyzwanie w których powodzenie warunkuje maskowanie swojej obecności i skrytość działania.
Zapraszamy Cię na dwudniowe szkolenie na którym nauczysz się umiejętności skrytego poruszania się w środowisku wielkomiejskim, wtapiania w tłum oraz wielu innych umiejętności, które widziałeś/aś w filmach z Agentem 007. Przygotujemy cię do pracy w zespole zadaniowym, a następnie poddamy specjalnemu treningowi, który ma formę ćwiczenia scenariuszowego/gry terenowej. Posmakujesz świata jaki widziałeś/aś tylko w filmach akcji.
Wszystkie szkolenia SOF Project oparte są o wieloletnie doświadczenie instruktorów – specjalistów w swoich dziedzinach. Każdy działał w terenie wielokrotnie narażając swoje zdrowie i życie. Dlatego wszystko co robimy i czego was uczymy to bezcenna wiedza u samego źródła.
2 dni
31 godzin
Zmiana na zawsze – każdego dnia nowe wyzwanie, bo gdy potrafisz więcej czujesz się pewniej!
Szkolenie prowadzone będzie przez zespół oficerów rezerwy jednostek sił oraz służb specjalnych.
Organizator zapewnia:
niezbędne materiały szkoleniowe
sprzęt i wyposażenie
ubezpieczenie NNW
przerwa kawowa
Miejsce: Warszawa
Link do zapisów:
https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…

Cena 1470 złotych bruttoPo dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zadatek w wysokości 500 zł na numer konta 66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł szkolenia”
przykład ,,Jan Kowalski Masz 31 godzin”
Osoby które dokonały wpłaty zadatku dostaną mailowe potwierdzenie udziału w szkoleniu.
W przypadku odwołania swojego udziału w szkoleniu do 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zwrócony przelewem zwrotnym. W przypadku odwołania udziału w szkoleniu w terminie poniżej 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zatrzymany.


PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY KONTROLOWANIA SYTUACJI KONFLIKTOWYCH

Czyli jak rozładować trudną sytuację, aby nie doszło do fizycznej przemocy.

Siedzisz w barze, nie szukając zwady, gdy nagle podchodzi do ciebie podpity i agresywny człowiek szukający zaczepki. Czy wiesz, co mu powiedzieć aby rozładować sytuację?

Jesteś kobietą i idziesz na pierwszą randkę z nowo poznanym mężczyzną. Czy potrafisz rozpoznać niebezpieczną sytuację, kiedy ktoś przekracza twoje granice. Czy wiesz, do jakiego momentu warto rozmawiać, a kiedy przejść do zdecydowanej obrony i jak ją przeprowadzić?
Omyłkowo zajechałeś lub zajechałaś komuś drogę i teraz wściekły kierowca zbliża się do ciebie chcąc ci zrobić krzywdę. Co należałoby zrobić w tej sytuacji?

Jesteś na wycieczce zagranicznej i zostajesz porwany lub porwana przez lokalnych zbirów lub grupę terrorystyczną. Jak się masz zachować? Co robić w walce o przetrwanie?

Treningi samoobrony zazwyczaj kojarzą się z uczeniem rozmaitych technik, mających zapewnić osobie zaatakowanej maksymalne szanse na przetrwanie ataku napastnika. Niektórzy instruktorzy dodają jeszcze, że trzeba zachować czujność i unikać konfrontacji, ale bardzo nieliczni uczą jak konkretnie to robić.

Mało kto uczy takich kluczowych dla samoobrony zagadnień jak:

 • Na jakie sygnały o nadchodzącym ataku trzeba zwracać uwagę?
 • Jakimi sposobami posługuje się napastnik by wytypować ofiarę i zbliżyć się do niej?
 • Jak odróżnić „dobrego człowieka który miał zły dzień” od „ludzkiego drapieżnika” i jak postępować z każdym z nich?
 • Jak rozmawiać z napastnikiem by uniknąć zaostrzenia konfliktu, po to by jeśli to możliwe rozładować sytuację i uniknąć walki, albo w razie konieczności wypracować dobrą pozycję do ataku z wyprzedzeniem?

Na tym unikalnym szkoleniu poznasz te zagadnienia, jak również wiele innych pozwalających lepiej poradzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Będziemy również trenować proste, ale bardzo skuteczne techniki samoobrony, bo nie wiem czy wiesz, ale podczas Drugiej Wojny Światowej trening w walce wręcz „Cichociemnych” zajmował zaledwie 4-10 godzin.

Nie nauczymy Cię jak pokonać zawodnika MMA, ale nauczymy Cię jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli mimo wszystko do nich dojdzie, jak sobie z nimi poradzić.

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie które będę miał przyjemność poprowadzić wspólnie z Lechem Dębskim – lekarzem specjalistą psychiatrą, ekspertem technik perswazji, wieloletnim trenerem NLP i certyfikowanym hipnoterapeutą z przeszło dwudziestopięcioletnim doświadczeniem.

Program szkolenia
 

Rodzaje i dynamika przemocy.

 • Czym się różni przemoc społeczna od aspołecznej, jak je rozróżniać i dlaczego jest to ważne
 • „Małpi taniec”- jak postępować w przypadku najbardziej powszechnej formy przemocy społecznej. Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty (choć nie łatwy) sposób uniknąć 90% konfrontacji?
 • „Grupowy małpi taniec”- jak uniknąć konfrontacji z grupą napastników
 • Obrona terytorium i szukanie statusu w grupie – jak uniknąć stania się ofiarą nieporozumienia lub inicjacji w gangu
 • Przemoc aspołeczna – jak ludzkie drapieżniki typują swoje ofiary.
 • Dwa rodzaje ludzkich drapieżników i dwie stosowane przez nich strategie ataku
 • Jakimi metodami posługują się przestępcy by uśpić czujność wytypowanej ofiary
Unikanie przemocy
Istnieją trzy zasadnicze strategie uniknięcia przemocy- nieobecność, ucieczka lub de-eskalacja. W tej części treningu poznasz każdą z nich.
 • Jak uniknąć miejsc zagrożenia? (wbrew pozorom ciemna uliczka nie jest miejscem w którym zazwyczaj następuje atak)
 • Świadomość sytuacyjna- samo stwierdzenie „trzeba zachować czujność” to dużo za mało. Trzeba się nauczyć na co konkretnie masz zwracać uwagę i na tym szkoleniu się tego nauczysz.
 • Intuicja – jak ją wyszkolić i jak nauczyć się jej ufać.
 • Jak i gdzie uciekać. Wbrew pozorom nie jest to łatwa umiejętność, więc poznasz ważne szczegóły pozwalające ci skutecznie skorzystać z tej metody uniknięcia zagrożenia.
 • Różne sposoby de-eskalacji. Jak rozładować napiętą sytuację w zależności od rodzaju napastnika. Czego zdecydowanie nie mówić, a jakich słów używać by uspokoić napastnika. Jak posługiwać się mową ciała by nie zaostrzać sytuacji, a jednocześnie nie dopuścić do ataku z jego strony, oraz samemu przygotować się na ewentualne wykonanie ataku wyprzedzającego jego atak.
 
Neurobiologia mózgu w sytuacji zagrożenia
 • Mózg gadzi, małpi i ludzki – w jaki sposób działają w sytuacjach konfliktowych
 • Myślenie a emocje – dwa sposoby przetwarzania informacji
 • Co się dzieje w mózgu i umyśle zaatakowanej osoby
 • Jak uniknąć „zamrożenia” podczas niespodziewanego ataku
 • Jak wykorzystać wyrzut adrenaliny podczas starcia
 • Proste sposoby zmniejszenia poziomu stresu w trakcie konfrontacji

Jak czytać mowę ciała napastnika by określić stopień zagrożenia.

 • Tylko bardzo nieliczni napastnicy potrafią zaatakować z całkowitego zaskoczenia. Większość z nich musi się odpowiednio „nakręcić” by zacząć stosować przemoc- a to odzwierciedla się w ich zachowaniu. Na tej części zajęć dowiesz się jak odczytać mowę ciała napastnika by móc odpowiednio wcześnie zareagować.

Fizyczna konfrontacja.

Powszechnie uważa się, że nauka walki wręcz wymaga ogromnej ilości czasu i wysiłku. Rzeczywiście, na opanowanie wschodniej sztuki walki jak karate czy kung fu trzeba poświęcić wiele lat. Ale czy wiesz, że podczas Drugiej Wojny Światowej trening w walce wręcz „Cichociemnych” zajmował zaledwie 4-10 godzin? Ci dzielni skoczkowie, ryzykujący życie za liniami wroga nie uczyli się jak walczyć – uczyli się jak szybko zniszczyć przeciwnika. Nie wszystkie ich metody nadają się do cywilnej samoobrony, ale na naszych zajęciach dowiesz się jak w razie konieczności szybko i skutecznie zakończyć konfrontację posługując się ich nieco złagodzoną wersją dostosowaną do warunków cywilnych.

 • Jakich trzech błędów trzeba uniknąć w fizycznej fazie konfrontacji?
 • Wyprzedzenie ataku napastnika – czy to jest legalne, moralne i etyczne?
 • Dlaczego znajomość zbyt dużej ilości technik może obrócić się przeciwko tobie
 • Dlaczego w sytuacji prawdziwego zagrożenia zawodzą wyrafinowane techniki sztuk walki i trzeba używać prostych technik
 • 5 najbardziej skutecznych sposobów ataku
 • W jaki sposób przeprowadzić atak wyprzedzający

Umiejętności przetrwania podczas ataku grupy przestępczej, terrorystów – skuteczne techniki i narzędzia

 • Główne czynniki decydujące o przetrwaniu
 • Ucz się sytuacji
 • Analiza mocnych i słabych stron
 • Podwójny świat
 • Wola przetrwania
 • Zasady gry komunikacyjnej
Szkolenie poprowadzą dla Państwa:
 
Krzysztof Puwalski – oficer rezerwy Jednostki Wojskowej GROM,
absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 22 lata służby w Wojskach Specjalnych, dowódca sekcji bojowej w I Pułku Specjalnym Komandosów, operator zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM, twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych JW GROM, kilkukrotny uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa, wspinaczki, samoobrony, specjalista w zakresie komunikacji neurolingwistycznej.

Lech Dębski – lekarz, specjalista- psychiatra. Przez 9 lat był asystentem w II Klinice Chorób Psychicznych w Gdańsku, potem przeszedł na własną działalność gospodarczą, zajmując się prowadzeniem szkoleń oraz pracą indywidualną w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. Trener NLP i certyfikowany hipnoterapeuta z przeszło dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i treningów. Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem Andrzeja Batko, nestora polskiego NLP i wybitnego specjalisty od języka perswazji i wywierania wpływu. Razem wyszkolili przeszło 300 trenerów szkolących w tych dziedzinach. Ma blisko 30 lat doświadczenia w trenowaniu różnych sztuk i systemów walki oraz cywilnej samoobrony.
 
 
 
Rezerwacji wydarzenia dokonasz w linku:
https://sof-project-krzysztof-puwalski.reservio.com/…
Cena: 1470 PLN
Cena zawiera:
– wykwalifikowana kadra instruktorska
– materiały szkoleniowe
– ubezpieczenie NNW
– przerwy kawowe
Po dokonaniu zgłoszenia należy wpłacić zadatek w wysokości 500 zł na numer konta
66 1020 1127 0000 1702 0280 5653 ,
w tytule przelewu wpisując ,,imię nazwisko i tytuł szkolenia”
przykład ,,Jan Kowalski Sytuacje Konfliktowe Warszawa” /
,,Anna Nowak Sytuacje Konfliktowe Warszawa”
Osoby które dokonały wpłaty zadatku dostaną potwierdzenie udziału w szkoleniu.
W przypadku odwołania swojego udziału w szkoleniu do 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zwrócony przelewem zwrotnym. W przypadku odwołania udziału w szkoleniu w terminie poniżej 30 dni przed szkoleniem zadatek zostanie zatrzymany.
 
Miejsce szkolenia:
Mex Armory Showroom
Księdza Ignacego Skorupki 80, 05-091 Ząbki

Dla firm

Power speech
„Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu”
Team building
gra terenowa
Szkolenia strzeleckie i taktyczne dla służb państwowych
Umiejętność przetrwania podczas ataku terrorystycznego
Szkolenia z bezpieczeństwa dla pracowników hoteli, banków, szkół i instytucji państwowych
Bezpieczeństwo, zasady zachowania, umiejętności komunikacyjne, podstawowe zagrożenia w krajach podwyższonego ryzyka